Skuteczne wybielanie zębów w domu jest możliwe!

Nie da się ukryć, że piękny uśmiech powinien być wizytówką każdego z nas. Dlatego tak ważne jest, aby nasze zęby były zdrowe i śnieżnobiałe niczym na reklamach pasty do zębów. Jednak nie jest to takie proste, bardzo często samo ich szczotkowanie zwyczajnie nie wystarcza, a nasze zęby pozostają szare lub żółte. Zamiast udać się od razu do dentysty, możemy spróbować zawalczyć o piękny, śnieżnobiały uśmiech w domu. Naturalne sposoby na wybielanie zębów mogą nam przynieść zadowalające efekty, nie będzie wówczas konieczności udania się do specjalisty. Pytanie jak domowym sposobem wybielić zęby, było stawiane przez ludzi od wielu wieków, stosowali najróżniejsze domowe sposoby wybielania zębów, używając do tego naprawdę bardzo nietuzinkowych rzeczy.


Nawigacja:

Jak zadbać o wybielenie zębów w domu?

Przedstawiam wam kilka sposobów na to, jak niskim kosztem i przy użyciu produktów które każdy z nas normalnie ma w swojej kuchni, osiągnąć naturalne wybielanie zębów. Ponadto opowiemy dlaczego niektóre produkty lepiej, a inne gorzej pomogą nam przeprowadzić wybielanie zębów w domu.

Domowe sposoby na wybielenie zębów otwiera kurkuma

Orientalna przyprawa o silnie żółtym kolorze. Potwierdzono jej przeciwgrzybiczne oraz przeciwbakteryjne działanie, jej systematyczne stosowanie 2 razy w tygodniu, ograniczy namnażanie się bakterii w jamie ustnej. Jest to nie tylko domowe wybielanie zębów, ale również pozbywanie się nadmiaru drobnoustrojów z jamy ustnej.

Domowe wybielanie zębów łatwo wspomóc węglem

Myśląc o tym, jak wybielić zęby domowymi sposobami, zależy nam na szybkim efekcie który będziemy mogli dostrzec zaraz po wykonanym zabiegu. Dobry i szybki, a zarazem domowy sposób na wybielenie zębów jest węgiel aktywny. Stosowany głównie jako środek niwelujący problemy trawienne, jednak idealnie sprawdzi na wybielanie zębów w domu.

Po trzecie – wybielanie zębów sodą

Na pewno niejeden z was słyszał, o tym, jak skuteczne jest wybielanie zębów sodą. Jest to dosyć ryzykowny sposób na wybielanie, jednak bardzo skuteczny. W taki razie, jak wybielić zęby sodą? Nie należy stosować go długofalowo, ma silne właściwości ścierne, co w późniejszy okresie czasu grozi nadwrażliwością zębów.

Jak wybielić zęby w domu przy pomocy soków?

Naturalne sposoby wybielania zębów to także stosownie niektórych owoców, a dokładniej ich soków. Wybielanie zębów cytryną to jedna z najczęstszych odpowiedzi na pytanie, jak wybielić zęby domowym sposobem. Jednak równie dobrze sprawdzi się tutaj papka z truskawek czy bananów. Nie możemy tutaj mylnie zinterpretować zbawiennego wpływu owoców na nasze uzębienie, albowiem większość soków owocowych niszczy nasze szkliwo.

Niezwykle popularny olej kokosowy

Zawsze, kiedy interesuje nas wybielanie zębów domowe sposoby powinny opierać się także o ssanie oleju kokosowego. Ten niecodzienny sposób pozwoli nam cieszyć się pięknym uśmiechem. Może i metoda nie należy do najprzyjemniejszych, jednak po pewnym okresie czasu, wiele osób stwierdza, że to najbardziej efektywny sposób na białe zęby. Domowe sposoby w wielu przypadkach opierają się przede wszystkim na sposobach związanych z tak aktualnie popularnym olejem.

Domowe sposoby na białe zęby mogą przynieść spektakularne rezultaty, jednak najważniejsza jest późniejsza profilaktyka dla utrzymania koloru szkliwa!

Jak wskazuje Poradnik Zdrowia również i dieta po wybielaniu zębów jest bardzo ważna, jeśli chcemy utrzymać efekty, jakie dał nam domowe sposoby na wybielenie zębów. Pomimo, że wybielanie zębów w domu może nam naprawdę wiele dać, to czasami efekt jest zwyczajnie nie wystarczająco zadowalający, a odpowiedzi na to, czym wybielić zęby w domu zaczynają się powtarzać. Wówczas warto zainwestować w paski wybielające, dają rewelacyjny efekt oraz są stosunkowo tanie. Dobrym wyborem są paski firmy Hello White, polecane nie tylko przez użytkowników, ale również dentystów.

Źródła:

  1. Kościelniak, D., H. Kwapińska, and M. Chomszyn-Gajewska. “Bezpieczeństwo i skuteczność wybielania zębów z żywą miazgą materiałem Perox 10%.” Inżynieria Biomateriałów 8 (2005).
  2. Małkiewicz, Konrad, and Elżbieta Jodkowska. “Ocena trwałości efektu działania preparatu do profesjonalnego wybielania zębów.” Dent. Med. probl 47.2 (2010): 182-187.