Jaka jest najlepsza pasta do wybielania zębów?

Każdy z nas marzy o pięknym, zdrowym i białym uśmiechu. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy co chwilę widzimy zdjęcia celebrytów, których nienaganny uśmiech sprawia, że jeszcze bardziej pragniemy móc cieszyć się wybielonymi zębami. Nasze marzenia nie umknęły producentom środków stomatologicznych. Dlatego na rynku jest tak wiele różnych past do wybielania zębów, które przy regularnym stosowaniu mają podarować nam hollywoodzki uśmiech. Z tych właśnie powodów, coraz więcej osób decyduje się na wybielanie zębów. Pasta do tego celu przeznaczona powinna zatem zadbać o to, aby po każdym szczotkowaniu nasz uśmiech był coraz jaśniejszy.


Nawigacja:

Nawet najlepsza pasta do wybielania zębów nie pomoże bez naszej determinacji!

Jak wspomina Poradnik Zdrowia, pozbycie się przebarwień zębów może być związane również z uważnym podejściem do diety, spożywanych produktów, czy nawet używek takich jak papierosy. Należy pamiętać, że każda pasta wybielająca zęby musi być stosowana regularnie. Natomiast zęby powinny być szczotkowane dokładnie przez około 2 minuty!

Poniżej znajdują się najpopularniejsze pasty wybielające.

Ostatecznie udało nam się zdobyć 4 rodzaje, które gwarantują bielsze zęby w krótkim czasie. Szukając produktów, sugerowaliśmy się ocenami internautów i zwracaliśmy uwagę na to, aby każda pasta do wybielania zębów miała mniej więcej taką samą ocenę.

Elgydium

Wybielająca pasta do zębów z zawartością dwuwęglanu sodu. Przez wiele osób, zwłaszcza na forach internetowych, uważana jako najlepsza pasta do wybielania zębów spośród innych aptecznych preparatów. Pasta może podrażniać dziąsła i doprowadzać do ich krwawienia oraz delikatnie wybiela. Z uwagi na wspomniane podrażnienia, nie należy jej stosować codziennie. Długotrwale chroni przed przebarwieniami, wydajna.

Blanx

Pasta do zębów wybielająca, która zawiera w sobie wyciąg z porostu islandzkiego. Dobrze odświeża, zapewnia uczucie mocno wyczyszczonych zębów, jednak efekty wybielania są bardzo delikatne, przez co może zniechęcić do ponownego zakupu (zważywszy na fakt, że jest bardzo niewydajna). W przeciwieństwie do Elgydium, nie podrażnia zębów.

Biała Perła

Pasta wybielająca zęby, która cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami. Efekt wybielania widoczny, ale nie po 10 dniach, ale krótkotrwały (przebarwienia w ciągu dnia wracają, zwłaszcza po wypiciu kawy lub herbaty). Produkt średnio wydajny, ale nie podrażnia dziąseł.

Blend – a – med 3D White

Popularna pasta wybielająca do zębów, która jest dostępna niemal w każdej drogerii. Efekt wybielania słabo widoczny, ale mocno odświeża i zapewnia długotrwałe uczucie czystości zębów. Mała tubka sprawia, że produkt traci na wydajności.

Przetestowane pasty są z rodzaju wybielających, które można dostać w aptekach albo drogeriach. Okazuje się, że każdy produkt ma działanie przywracające biel zębów. Jednak są to różne efekty – od bardzo subtelnego do dość wyraźnego, ale krótkotrwałego. Warto pamiętać, że dobra pasta wybielająca, powinna być łagodna, aby zbytnio nie podrażniać dziąseł, dlatego szczególnie odradzamy stosowanie past z drobinkami ścierającymi szkliwo. Zdaniem stomatologów, najlepsza pasta wybielająca zęby powinna działać długoterminowo, ponieważ bardzo często zdarza się, że po odstawieniu preparatu, zęby w ciągu kilku dni wracają do swojego poprzedniego odcienia.

Czy jest jakaś szybsza alternatywa dla past wybielających?

Jeśli jednak nie jesteśmy zwolennikami past lub żadna z nich nie spełnia naszych oczekiwań, dostępne są również dobre paski wybielające, np. Hello White, które podczas kuracji mocno wybielają zęby o kilka odcieni oraz dzięki zastosowaniu silniejszych składników, możemy uzyskać dużo lepszy efekt wybielania.

Źródła:

  1. Kasiak, Marcin, and Mirosława Kasiak. “Pasty do zębów-skład i działanie.” Farmacja Polska 9 (2009): 665-672.
  2. Kasiak, Marcin, and Mirosława Kasiak. “Wybielanie i rozjaśnianie zębów–przegląd piśmiennictwa.” Farm Pol 66.1 (2010): 62-67.