Jakie są najlepsze paski do wybielania zębów?

Białe i zdrowe zęby to atrybut urody, na którym zależy każdemu z nas. Niestety niewiele osób może pochwalić się naturalnie białymi zębami. Ma na to wpływ nasz styl życia: picie kawy, herbaty, wina, palenie papierosów i często niewłaściwa higiena jamy ustnej. Na szczęście można temu zaradzić. Wybielanie zębów jest coraz bardziej dostępne. Istnieje wiele produktów, które pomogą nam uzyskać zdrowy uśmiech. Są one również atrakcyjne cenowo.


Nawigacja:

Produkty do wybielania zębów

W trosce o zdrowe i białe zęby możemy skorzystać z całej gamy produktów stomatologicznych. Są to między innymi: wybielające pasty do zębów, płyny do płukania jamy ustnej, żele, nakładki i paski do wybielania zębów. Wybór jest zróżnicowany i zależy od efektów, jakie chcemy uzyskać. Jeśli zależy nam na śnieżnej bieli zębów i natychmiastowych efektach, powinniśmy zainwestować w dobre paski wybielające. Jak zaleca Portal abc Zdrowie, istotnym elementem do pozbycia się przebarwień na zębach, równolegle ze stosowaniem pasków, może być także zadbanie o dietę, czy wyeliminowanie używek, jak papierosy, czy po prostu dbanie o higienę jamy ustnej.

Najlepsze paski do wybielania zębów

W aptekach i sklepach możemy kupić paski wybielające zęby wielu firm. Jakie są najlepsze paski wybielające?

Najchętniej kupowanym produktem tego typu są paski wybielające biała perła. To kilkunastodniowa kuracja dla osób ze średnimi przebarwieniami, która także wzmacnia zęby i chroni je przed próchnicą. Zapłacimy za nią około 70 zł. Produkt jest chwalony przede wszystkim za dobre efekty i przystępną cenę.
Chętnie sięgamy także po paski wybielające na zęby takich firm jak: Blanx, Denivit i WhiteWhash.

Ufamy znanym markom, które zostały już sprawdzone. Sprawdzamy także etykiety ponieważ chcemy, aby produkty, z których korzystamy były bezpieczne. Czasem jednak warto korzystać także z nowości jak na przykład preparaty wybielające zęby Hello White. To innowacyjny produkt o bardzo dobrym i bezpiecznym składzie. Dzięki niemu uzyskamy również satysfakcjonujące efekty, jak przy stosowaniu pasków firmy Biała Perła.

Paski wybielające – jak stosować?

Przed rozpoczęciem kuracji warto udać się do dentysty i oczyścić zęby z osadu kamiennego. Każde opakowanie pasków zwiera ulotkę, którą należy przeczytać i stosować się do informacji w niej zawartych. Stosowanie pasków jest bardzo proste i nie powinno sprawiać żadnych trudności. Na uprzednio umyte zęby należy zaaplikować pasek i pozostawić go na określony w ulotce czas. Czynność powtarzamy na przykład przez 10 dni. Do uzyskania dobrych efektów potrzebna jest cierpliwość. Dobre paski wybielające nie powodują uczucia dyskomfortu. Łagodnie przylegają do powierzchni zębów i nie ześlizgują się.

Paski wybielające – najskuteczniejsze wybrane produkty

Poniżej przedstawiam ranking najskuteczniejszych pasków wybielających zęby, dostępnych i wyróżnionych w sklepach internetowych:

  • Blend-a-Med White Stripes – posiadają duże stężenie wodorotlenku sodu, jedne z pierwszych nakładek na rynku
  • Biała Perła
  • Blanx White Shock
  • iWhite


Paski wybielające – cena, na którą trzeba się przygotować

Wszystkie przedstawione produkty mają bardzo podobny skład i takie samo działanie. Różnią się ceną. Zapłacimy za nie od 50 do 100 zł. Niestety niektóre z nich mogą powodować nadwrażliwość. Warto kupować paski w sprawdzonych sklepach internetowych ponieważ często możemy trafić tam na korzystne promocje. Jeśli szukamy nowości, które często wyróżniają się ulepszoną formułą i bezpiecznym składem, możemy skorzystać z pasków Hello White. Są to paski wybielające do zębów, które pozytywnie nas zaskoczą.

Stosowanie pasków wybielających razem z innymi produktami do pielęgnacji jamy ustnej wraz z regularnymi wizytami u dentysty to doskonały sposób na zdrowe zęby i piękny uśmiech.

Źródła:

  1. Słotwińska, Sylwia Małgorzata, and Marcin Majkowski. “Wybielanie zębów a środowisko jamy ustnej.”
  2. Kopeć, A., et al. “Profilaktyka domowa i specjalistyczna jamy ustnej.”