Archiwum Kategorii: Podstawowe informacje

Przyczyny przebarwienia na zębach i zmiany koloru szkliwa

O śnieżnobiałym uśmiechu marzy każdy z nas. We współczesnym świecie, w którym technologia jest tak zaawansowana, nasz cel jest łatwiejszy w realizacji. Z początku z pomocą przychodzi nam internet, który po wklepaniu odpowiednich słów podpowie nam jakie są najłatwiejsze sposoby wybielenia zębów oraz jak sobie radzić z problemem, którym są te nieestetyczna przebarwienia na zębach.

Paski do wybielania zębów – na czym się skupić decydując się na ich wybór?

Paski do wybielania zębów to tańszy wariant dla specjalistycznego wybielania u stomatologa. I choć efekty utrzymują się przez zdecydowanie krótszy czas, są równie widoczne. Ważne jest jednak, by wybielanie zębów (paski) stosować dopiero po konsultacji ze stomatologiem i uprzednim wyleczeniu wszystkich ubytków.

Żółte zęby – skąd się biorą i czemu przyjmują taki kolor?

Każdy marzy o pięknym, olśniewającym, białym uśmiechu – takim, jaki często można podziwiać w różnego rodzaju reklamach. Niestety, w rzeczywistości idealnie białe zęby są rzadkością. Istnieją jednak sposoby, które pomagają zbliżyć się do ideału. Watro więc zdobywać informacje na temat zębów, aby lepiej je poznać oraz móc odpowiednio dbać o ich zdrowy wygląd i właściwą higienę. Małe dzieci często pytają o to, skąd się biorą żółte zęby albo dlaczego one w ogóle rosną. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, kiedy ich mleczne uzębienie zaczyna być zastępowane stałym. Ten proces budzi oczywiście zainteresowanie maluchów. Warto zainspirować się dziecięcą ciekawością i poszerzyć swoją wiedzę na temat zębów. To pozwoli podejmować skuteczne działania na rzecz ich zdrowia i pożądanego wyglądu.