Jak wybielić zęby i olśniewać uśmiechem?

Przebarwienia na zębach spowodowane są piciem kawy, czerwonego wina, paleniem papierosów oraz zażywaniem antybiotyków. Na rynku istnieje wiele metod, które pozwalają na bezpieczne wybielanie zębów. Można skorzystać z żelów, past oraz zabiegów i profesjonalnych metod, które polecane są, kiedy chcemy wiedzieć, jak skutecznie wybielić zęby. Jeśli nie usuwamy regularnie płytki nazębnej to tworzy się kamień nazębny, który należy usunąć u dentysty przed wybieleniem zębów.


Nawigacja:

Jak wybielić zęby? Spis dostępnych metod

Samodzielne metody wybielania zębów mogą wywołać pozytywny efekt, jednak jest on krótkotrwały w porównaniu do profesjonalnego czyszczenia u dentysty, które powoduje najlepsze wybielanie zębów.

Polecane metody samodzielnego wybielenia zębów:

1. Pasty wybielające

Stosowane dwa razy dziennie na zmianę z normalną pastą mogą wywołać delikatny efekt wybielenia zębów,

2. Paski wybielające

Są odpowiedzią na to, jak szybko wybielić zęby. Nasączone wybielającym żelem przyklejane są do zębów w górnej oraz dolnej szczęce. Po kilku dniach można uzyskać wyraźną poprawę bieli zębów. Najlepsza metoda wybielania zębów to paski Hello White, które powodują zmianę nawet o kilka tonów bieli! Do tego cena nie jest wygórowana a gwarantuje świetną jakość opisywanego produktu.

3. Profesjonalny zestaw do wybielania zębów

To zazwyczaj nakładki z żelem do samodzielnego stosowania w domu, dzięki którym możemy zaobserwować efekty już po pierwszym użyciu. Zestaw wybielający zęby regularnie stosowany może przywrócić naturalną biel i wygląd zębów.

Jak wybielić zęby w jeden dzień?

Poprawa bieli zębów jest możliwa nawet w jeden dzień – dzięki użyciu węgla z dodatkiem mięty pieprzowej. Węgiel do zębów pozwala pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń oraz ściera osad z powierzchni zębów, dzięki czemu można dostrzec efekty już po pierwszym użyciu.

Profesjonalne wybielanie zębów


Wybielanie zębów u stomatologa jest bardzo polecane, jeśli chcemy osiągnąć długotrwały oraz widoczny efekt. Mamy do wyboru kilka profesjonalnych metod wybielania:


  • Wybielanie zębów metodą nakładkową

To zabieg wybielania zębów, który polega na używaniu specjalnie dobranych do pacjenta nakładek z żelem przez dwa tygodnie. Lekarz pobiera najpierw wycisk uzębienia pacjenta i na tej podstawie dobiera nakładki wypełnione żelem. W czasie ich samodzielnego używania w domu odwiedzamy stomatologa, aby ocenił efekt wybielania. Cena takiego zabiegu waha się od 500 do 1200 zł. Wybielanie metodą nakładkową pozwala rozjaśnić biel zębów aż o 6 tonów oraz pozbyć się przebarwień powierzchniowych.


  • Wybielanie zębów laserem

Przed zabiegiem należy wyleczyć wszystkie zęby oraz pozbyć się płytki nazębnej i kamienia. Samo wybielanie laserowe zębów trwa od 30 do 60 minut. Stomatolog nakłada najpierw żel, który ochrania dziąsła i naświetla go przy użyciu lampy UV. Następnie nakłada na zęby preparat wybielający i również go naświetla. Laser do wybielania zębów używany jest w następnej kolejności – może poprawić biel zębów nawet o 8 odcieni! Laserowe leczenie zębów będzie skuteczne, kiedy po zabiegu zachowamy tzw. białą dietę. Zęby po wybielaniu będą wchłaniały wszystkie barwinki, dlatego przez 2-3 dni należy zrezygnować z wszelkiej żywności i napojów, które mogą zabarwić uzębienie. Laserowe wybielanie zębów jest kosztowne, jego cena wynosi od 800 do 2000 zł.


  • Wybielanie zębów Beyond

Wybielanie zębów lampą polega na utlenieniu przebarwień na zębach aktywnym tlenem. Metoda jest całkowicie bezpieczna oraz wystarcza tylko jeden zabieg, aby poprawić biel swoich zębów. Beyond to urządzenie do wybielania zębów, które potrafi poprawić ich biel aż o 12 odcieni! Cena zabiegu to około 1000 zł.

Podsumowanie

Na rynku medycznym możemy znaleźć wiele preparatów wybielających zęby, jednak najskuteczniejsze są profesjonalne metody stosowane pod kontrolą stomatologa. Tylko dzięki nim możemy uzyskać długotrwały oraz zadowalający efekt. Dobrym wspomagaczem, zamiast wizyty u stomatologa może być również stosowanie pasków Hello White, które skutecznie wybielają zęby, przywracając ich naturalny wygląd.

Źródła:

  1. Małkiewicz, Konrad, and Elżbieta Jodkowska. “Ocena trwałości efektu działania preparatu do profesjonalnego wybielania zębów.” Dent. Med. probl 47.2 (2010): 182-187.
  2. Słotwińska, Sylwia Małgorzata, and Marcin Majkowski. “The teeth bleaching and environment of oral cavity.” Nowa Stomatologia (2011).