Co zrobić, żeby mieć białe zęby?

Śnieżnobiały uśmiech to marzenie każdego z nas. Białe zęby to atut nie do zastąpienia. Kiedy mamy bielsze zęby to od razu nasza twarz wygląda na bardziej atrakcyjną rozjaśnioną i bardziej sympatyczną. W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na takie pytania jak czym wybielić zęby? Jakie są najlepsze sposoby na wybielanie zębów? oraz czy jest możliwe wybieleni zęba martwego?


Nawigacja:

Co na wybielenie zębów?

Na pytanie co wybiela zęby? Trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ jak mieć białe zęby jeśli na przykład nasza kość zębowa z natury jest raczej żółta niż biała. Więc czym wybielić zęby? jeśli nasze zęby są żółte. Najważniejsze to odpowiedzieć sobie na pytanie od czego nasze zęby są żółte, jaka jest przyczyna, że nasz uśmiech nie jest śnieżnobiały?

Czym najlepiej wybielić zęby?

Jak mieć białe zęby najprostszym domowym sposobem? Od razu na myśl w skojarzeniu skuteczne wybielanie zębów przypomina się metoda z sodą oczyszczoną. Jednak nie jest to dobry pomysł! Można nawet powiedzieć, że jest to bardzo zły sposób na białe zęby, ponieważ soda oczyszczona może być pomocna nawet przy zabiegu zwanym wybielanie martwych zębów, ale trzeba pamiętać o tym, że soda oczyszczona jest bardzo niezdrowa dla naszych zębów. Dlaczego soda oczyszczona, mimo że jest zaliczana do metod zwanych szybkie wybielanie zębów jest szkodliwa dla naszego uzębienia. Dlatego, że soda oczyszczona jest bardzo inwazyjna i niestety, ale uszkadza szkliwo, może i wybiela skutecznie żeby jednak bardzo źle i niszcząco wpływa na zęby.

Zdrowe sposoby na wybielenie zębów

Sposób na wybielenie zębów są bardzo różne, poczynając od past wybielających do zębów po przez skuteczne paski na wybielanie zębów.
Wybielanie zębów zdrowych jest o wiele łatwiejsze niż wybielanie martwego zęba. Na rynku kosmetycznym oraz aptecznym jest dostępnych bardzo wiele past, które mają skutecznie wybielać zęby. Jedną z ostatnich nowości jest pasta wybielająca zęby na bazie glonów arktycznych, które dzięki swoim naturalnym możliwością wybielają uzębienie.

Do najważniejszych jednak i najlepszych sposobów na białe zęby jest odpowiednia ich pielęgnacja, czyli mycie zębów po każdym posiłku oraz używanie nici dentystycznych oraz korzystanie z usług dentysty – przeglądów rocznych uzębienia, tak aby zapobiec ubytkom czy próchnicy. Jeśli jednak chcemy posiadać jeszcze bielsze zęby. To ponadprzeciętną biel zębów możemy uzyskać po przez takie sposoby wybielania zębów jak:

  • wizyta u dentysty (kilkukrotna) w celu wykonania zabiegu wybielania zębów, poprzez nałożenie na odpowiedni czas nakładek z żelem i naświetlenie ich promieniem światła laserowego
  • wykonanie zabiegu wybielania zębów w domu, po przez naklejenie na zęby pasków wybielających
  • mycie zębów pastą wybielającą
  • płukanie jamy ustnej w płynie do jamy ustnej i zębów, która ma działanie odświeżające oddech, ale i przede wszystkim wybielające zęby

Wszystkie powyższe sposoby są skuteczne i w pełni bezpieczne, aby jednak efekt utrzymać – nie należy pić barwiących napoi typu wino, kawa czy też herbata.

Źródła:

  1. ZAKRZEWSKI, JANUSZ, and BARBARA TYMCZYNA. “Wpływ wybielania zębów preparatem 10% nadtlenku mocznika na tkanki jamy ustnej.” Dent. Med. Probl 39.1 (2002): 85-88.
  2. Kasiak, Marcin, and Mirosława Kasiak. “Wybielanie i rozjaśnianie zębów–przegląd piśmiennictwa.” Farm Pol 66.1 (2010): 62-67.