Wybielająca pasta do zębów – jaką wybrać, aby nie przepłacić?

Piękny uśmiech to nie tylko gwarancja naszego dobrego samopoczucia, jak również promienny wygląd. Bowiem jak wskazują statystyki wiele osób ze względu na żółkniejące zęby ma problem z komunikowaniem się. Problem ten pojawia się ze względu na wstyd i stres związany z tym, co pomyślą o nas ludzie. W artykule podpowiemy czym powinna się cechować dobra, wybielająca pasta do zębów i jak ją wybrać!


Nawigacja:

Przyczyny żółknięcia zębów możemy podzielić na dwie grupy, a mianowicie:

– zewnętrzne, które związane są z ogólnie rozumianym stylem życia

– jak również wewnętrzne, które określa się mianem uwarunkowań genetycznych

Do zewnętrznych czynników możemy przede wszystkim zaliczyć nieodpowiednią dietę.

Jak wspomina Journal of Clinical Healthcare, niektóre produkty spożywcze, takie jak kawa, czerwone wino, coca cola, herbata, a także jagody przylegają do szkliwa i zmieniają jego kolor na nieestetyczny. Należy pamiętać, że jeżeli szkliwo jest osłabione, to niechciany barwnik może jeszcze mocniej wnikać w nasze uzębienie i w znacznym stopniu zmienić jego koloryt. Jeżeli zależy nam pięknym uśmiechu to należy rzucić palenie, ponieważ papierosy w takim samym stopniu, jak nieodpowiednia dieta, zmienia kolor naszego uzębienia.

W przypadku, gdy już w znacznym stopniu zaniedbaliśmy nasze uzębienie, w taki sposób, że koloryt zębów się pogorszył, dobrym sposobem na naprawę tego problemu będą dobre pasty wybielające. Bowiem pasy wybielające do zębów nie tylko powodują zmianę kolorytu uzębienia, ale także chronią jamę ustną przed bakteriami.

Wybielająca pasta do zębów

Pasty wybielające do zębów powinny posiadać odpowiedni skład. Otóż podczas zakupu takiej pasty powinnyśmy zwracać uwagę przede wszystkim na składniki o działaniu ścierającym i polerującym, aby uzyskać jak najjaśniejszą barwę szkliwa. Pasty wybielające zęby znajdziemy w praktycznie każdej drogerii, aptece i supermarkecie. Aczkolwiek nie wszystkie produkty są tak dobre, na jakie są kreowane. . Zapewne wiecie to Państwo z własnego doświadczenia. Wybielające pasty do zębów pozwalają utrzymać także odpowiednie pH w jamie ustnej. Otóż do jednych z najbardziej popularnych należą:

Miejsce 1. Paski wybielające Hello White

Sa to paski wybielające do zębów, która cieszy się największym zaufaniem wśród klientów. Jak wskazania badania i opinie pacjentów pasta ta pozwala uzyskać znakomite efekty już po tygodniu stosowania.

Opinie klientów:

Na paski wybielające Hello White trafiłem przez przypadek, ale nie żałuję. Niestety swoje uzębienie zaniedbałem poprzez palenie papierosów, czego bardzo załowałem. Natomiast w tym momencie kompleks żółtych zębów mam już za sobą. Od teraz mogę się cieszyć pięknym uśmiechem i nawet moja żona jest zadowolona, że ma tak przystojnego faceta. Bo nie oszukujmy się, ale uśmiech jednak dużo dodaje do wyglądu. Dzięki!

Zdecydowana zmiana. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę się w końcu bez krępowania uśmiechać. Super!

Miejsce 2. Colgate Max White

Jest to pasta wybielająca, która oprócz tego, że pozwala utrzymać śnieżnobiały uśmiech, to w dodatku przez długi czas pozwala utrzymać swieżość jamy ustnej.

Opinie klientów:

Jestem bardzo zadowolona ze stosowania tej pasty do zębów. Mam teraz hollywoodzki uśmiech.

Co jak co, ale pasta to istna rewelacja. Polecam każdemu!

Źródła:

  1. Kasiak, Marcin, and Mirosława Kasiak. “Pasty do zębów-skład i działanie.” Farmacja Polska 9 (2009): 665-672.
  2. CHROBAK, MICHAŁ, and URSZULA KACZMAREK. “Wpływ wybielania zębów nadtlenkiem wodoru na mikrotwardość szkliwa.” Dent. Med. Probl 46.1 (2009): 63-68.