Nakładki wybielające na zęby

Idealnie białe zęby to oznaka zdrowia i walor estetyczny, który wpływa na nasz wygląd zewnętrzny. Niestety niewiele osób ma naturalne śnieżno-białe zęby. Wpływ na przebarwienia ma nasz styl życia czyli palenie papierosów, picie kawy, częste zażywanie antybiotyków i niedostateczna higiena jamy ustnej. Z tych powodów, wybielanie zębów jest coraz bardziej popularne. Środki do wybielania także są coraz bardziej dostępne.Nawigacja:

Można próbować wybielać zęby domowymi sposobami.

Większość z nas szuka środków wybielających w aptekach lub udaje się do dentysty na specjalistyczny zabieg. Po usunięciu kamienia można zacząć kurację wybielającą poprzez stosowanie specjalistycznych past, pasków, wybielaczy w sztyfcie. Jednak najskuteczniejszym sposobem samodzielnego wybielania zębów zaraz po wizycie u dentysty jest wybielanie nakładkowe. Nakładki do wybielania zębów może nam także dobrać dentysta.

Nakładki wybielające na zęby

Wybielanie zębów nakładkowe to coraz bardziej popularna i przystępna metoda, która daje satysfakcjonujące rezultaty. Jest to innowacyjna, w pełni bezpieczna metoda o prawie 100% skuteczności. Można zamówić taki zabieg u dentysty ale dostępne są również preparaty do stosowania w domu.

Nakładki wybielające zęby, które znajdziemy w sklepach i aptekach dostępne są w uniwersalnym rozmiarze. Wybielają one zarówno przednią jak i tylną ścianę zęba. Przed zastosowaniem nakładek zęby należy dokładnie wyszczotkować i wyczyścić nicią dentystyczną. Nakładki na zęby wybielające zwierają specjalistyczny żel, który wchodzi w reakcję ze śliną i tworzy powłokę, która daje optyczny efekt bieli. W skład nakładek wchodzą: fluor, azotan potasu, nadtlenek karbamidu. Często także preparaty do wybielania zawierają wodorotlenek sodu,mentol i eukaliptus.

Nakładki wybielające zęby – cechy, które sprawiają, że warto je rozważyć:

  • natychmiastowe rezultaty
  • usuwają przebarwienia
  • działają wzmacniająco na zęby
  • wygodne w użytkowaniu
  • posiadają uniwersalny rozmiar
  • nie podrażniają dziąseł

Wybielanie nakładkowe może potrwać nawet 8 tygodni. Przez ten czas nasze zęby stopniowo powinny stawać się coraz bielsze, nawet o kilka odcieni. Kluczem do osiągnięcia rezultatu jest jedynie stosowanie się do instrukcji załączonej do opakowania z nakładkami, właściwa higiena jamy ustnej i cierpliwość. Nakładek powinniśmy używać codziennie przez określony czas.

Nakładki na zęby wybielające to innowacyjny środek do wybielania zębów w domu o bardzo przystępnej cenie. Za kurację wybielającą zapłacimy w aptece około 70 zł. Zabieg u dentysty może kosztować już nieco więcej – średnio 700 zł. Warto więc na początek wypróbować kuracje przeznaczoną do wybielania zębów w domu.

Jak długo trwa efekt uzyskany po terapii?

Podczas kuracji warto zrezygnować z picia kawy, herbaty czy palenia papierosów dla jeszcze lepszych efektów, ale utrzymanie tak zwanej „białej diety” zależy już od naszej determinacji. Zęby wybielone metodą nakładkową są bielsze nawet przez kilka tygodni. Czasem nakładki na zęby do wybielania przy długotrwałym stosowaniu mogą powodować nadwrażliwość zębów, która mija po około 2 tygodnia. W tym czasie należy stosować pastę do zębów, usuwającą nadwrażliwość.

Nakładkowe wybielanie zębów to bardzo skuteczna i przystępna cenowo kuracja do stosowania w domu. Dlatego warto z niej korzystać, jednocześnie nie zapominając o wizytach u dentysty.

Źródła:

  1. ZAKRZEWSKI, JANUSZ, and BARBARA TYMCZYNA. “Wpływ wybielania zębów preparatem 10% nadtlenku mocznika na tkanki jamy ustnej.” Dent. Med. Probl 39.1 (2002): 85-88.
  2. Kościelniak, D., H. Kwapińska, and M. Chomszyn-Gajewska. “Bezpieczeństwo i skuteczność wybielania zębów z żywą miazgą materiałem Perox 10%.” Inżynieria Biomateriałów 8 (2005)